Karta produktu

MIŚNIA MEISSEN FILIŻANKA MOCCA Z ŁABĘDZIEM 1924-34

Kategoria: Porcelana

Producent: warsztat antyczny

MIŚNIA MEISSEN FILIŻANKA MOCCA Z ŁABĘDZIEM 1924-34

Cechy

Rodzaj przedmiotu

Opis

Miłośnikom kolekcjonerskiej, najwyższej klasy porcelany prezentujemy śliczną, miśnieńską FILIŻANKĘ ZE SPODKIEM (MOCCA) z głową łabędzia.

Jest to oryginalny wyrób słynnej, niemieckiej manufaktury \"Miśnia\" (Meissen). To najstarsza niemiecka manufaktura porcelany i pierwsza w Europie. Założono ją w roku 1710 jako Królewską Fabrykę Porcelany z inicjatywy króla Augusta II Mocnego. Znak manufaktury przedstawiający dwa skrzyżowane miecze, dziś rozpoznawalny przez każdego kolekcjonera porcelany, został ustalony ok. roku 1724.  Obecnie oryginalne wyroby miśnieńskie należą do najwyżej cenionych i pożądanych w świecie. Reprezentują nieprzeciętny artyzm i najwyższy poziom wykonania - dlatego są obiektami zainteresowania wielu kolekcjonerów. Zakup każdego z nich to zawsze doskonała lokata kapitału.

Filiżanka, którą oferujemy, zachwyca wdziękiem i mistrzowskim wykonaniem misternych detali.  Jest datowana lata ok. 20. XX w. (sygnatura była stosowana w latach 1924-1934).  Wykonano ją z białej, szkliwionej porcelany, zdobionej pięknym ornamentem z zielonych liści winorośli oraz złoceniami. Uszko filiżanki tworzy szyja łabędzia, ktorego dziób wsparty jest na górnej krawędzi filiżanki. 

Na spodzie zarówno filiżanki, jak i spodka, widoczna jest sygnatura w postaci skrzyżowanych kobaltowych mieczy (podszkliwna), tzw. \"pieprzowa\" - z punktem pomiędzy mieczami. Na talerzyku znajdują się również podszkliwne wytłoczone oznakowania liczbowe.   

WYMIARY

Filiżanka: szer. 7 cm, wys. 6 cm, średnica górnej krawędzi 5 cm 

Spodek: średnica 11 cm, wys. 2,8 cm